Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UKS Hajduczek po Pucharze Polski w Sosnowcu. „Pełen sukces!”

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

W Sosnowcu (14 stycznia) odbył się III Puchar Polski juniorów w szabli. Był to ostatni turniej klasyfikacyjny cyklu KGHM Tour Polskiego Związku Szermierczego, jak i kolejny ważny start w walce o kwalifikacje na mistrzostwa Europy i świata juniorów.

– Można krótko podsumować te obie kwestie. Pełen sukces! – nie ukrywa radości prezes UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

Aniela Kozłowska, po zwycięstwie pierwszego pucharu Polski w Koninie, 6. miejscu w Poznaniu i zajmując drugie miejsce w Sosnowcu wygrała cykl turniejów KGHM Tour. Ponadto zapewniła sobie kwalifikacje na najważniejsze dla sportowców mistrzowskie turnieje.

To pierwsze kwalifikacje w kategorii wiekowej junior wywalczone przez zawodnika z naszego klubu. Aniela nieustannie pisze piękną historię szermierki Warmii i Mazur

– podkreśla Sobczyk.

Na planszach w Sosnowcu rywalizowało w sumie 97 zawodników, w tym szabliści z Olsztyna: Aniela Kozłowska, Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Marta Rozmus, Julia Mikulska-Bąk, Łukasz Kowalczyk, Paweł Zastawny, Krzysztof Dowgierd i Alan Krych.

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Do finału Pucharu Polski dotarła Aniela Kozłowska. Wygrała wszystkie walki w grupie, rozstawiając się do fazy pucharowej na piątej pozycji. W pierwszym starciu pokonała Anastazję Nagórską (AZS Poznań) 15:8, w kolejnej Sonię Kozanecką (Dragon Łódź) 15:12 i Gabrielę Wójcik (ZKS Zagłębie Sosnowiec) 15:14. W półfinale wygrała z Zuzanną Poradą (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:13, by w finale ulec Klaudii Malgrem (KS Karabela Warszawa) 12:15.

00:00 / 00:00

Już w najbliższą sobotę Aniela i Paweł jadą na Puchar Polski seniorów do Poznania. Za dwa tygodnie (28-29 stycznia) odbędą się mistrzostwa Polski juniorów.

00:00 / 00:00

Na początku lutego Aniela Kozłowska wyjeżdża do Płowdiw (Bułgaria) na Puchar Świata juniorów. To ostatni międzynarodowy sprawdzian przed najważniejszymi zawodami – mistrzostwami Europy i mistrzostwami świata.

UKS Hajduczek Olsztyn wspiera Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Przemysłówka-Holding Sp. z o.o. i Sprint SA.

Wyniki szabli kobiet

1. Malgrem Klaudia – KS Karabela
2. Kozłowska Aniela – UKS Hajduczek Olsztyn
3. Porada Zuzanna – TMS Zagłębie Sosnowiec
3. Hofman Karolina – TMS Zagłębie Sosnowiec

12. Dobies Antonina – UKS Hajduczek Olsztyn
19. Rozmus Marta – UKS Hajduczek Olsztyn
20. Mejłun Elżbieta – UKS Hajduczek Olsztyn
25. Mikulska-Bąk Julia – UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki szabli mężczyzn

1. Denkiewicz Benedykt – UKS Szabla Ząbki
2. Kajor Krzysztof – AZS AWF Katowice
3. Nowinowski Kacper – KKSZ Konin
3. Broniszewski Marcel – MUKS Victor Warszawa

6. Kowalczyk Łukasz – UKS Hajduczek Olsztyn
10. Zastawny Paweł – UKS Hajduczek Olsztyn
15. Dowgierd Krzysztof – UKS Hajduczek Olsztyn
29. Krych Alan – UKS Hajduczek Olsztyn

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Redakcja: M. Rutynowski za Fundacja Liderzy Sportu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szermierka, UKS Hajduczek Olsztyn
Listopadowe sukcesy szermierzy UKS Hajduczek Olsztyn

Pierwszy weekend listopada był dla zawodników UKS Hajduczek Olsztyn bardzo pracowity. Najmłodsi w kategorii dzieci i młodzik rywalizowali na turnieju w Koninie, juniorzy młodsi w Stambule...

Zamknij
RadioOlsztynTV