Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Listopadowe sukcesy szermierzy UKS Hajduczek Olsztyn

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Pierwszy weekend listopada był dla zawodników UKS Hajduczek Olsztyn bardzo pracowity. Najmłodsi w kategorii dzieci i młodzik rywalizowali na turnieju w Koninie, juniorzy młodsi w Stambule walczyli na Pucharze Europy.

Po raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce – Karolina Mejłun wygrała turniej w kategorii młodzik, a Patrycja Pisoń stanęła na najniższym stopniu podium – jak i zagranicą. W Stambule w turnieju indywidualnym Krzysztof Dowgierd wywalczył szóstą lokatę, a Łukasz Kowalczyk zakończył rywalizację na piętnastym miejscu. Obaj szabliści z Olsztyna wraz z braćmi Benedyktem i Aleksandrem Denkiewiczami w turnieju drużynowym wywalczyli srebrny medal. To już kolejny międzynarodowy sukces zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn.

Najmłodsi szabliści pojechali do Konina, by wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Dzieci w szabli. W kategorii młodzik bezkonkurencyjna okazała się Karolina Mejłun, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Choć początek turnieju nie był dla niej łatwy. W grupie na sześć pojedynków wygrała cztery. Jednak później z walki na walkę nabierała pewności siebie. Często tak jest, że młodego zawodnika kształtuje turniej. Trening w klubie to zupełnie inna rzeczywistość

– wyjaśnia trener Adam Sobczyk.

Karolina Mejłun w pierwszej walce pucharowej pokonała Zofię Wolską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:10, w kolejnej Oliwię Dwornik (Grodziski Klub Szermierczy). W półfinale wygrała z Nadią Jaśkiewicz (UKS 13 Białystok), by w finale tryumfować nad Ewą Bralewską (MUKS Victor Warszawa) 12:10.

Jestem szczęśliwa, że wygrałam ten turniej. Emocji nie brakowało, jednak udało mi się nad nimi zapanować i w decydujących momentach pokazać, że jestem lepsza od rywalek

– uśmiecha się szablistka.

W tej kategorii wiekowej startowali również: Maksymilian Przekop (24. miejsce), Bartosz Wasilewski (37. miejsce).

W kategorii dzieci na podium stanęła Patrycja Pisoń. W grupie wygrała cztery walki, przegrywając jedną. W play off pokonała Amelię Harhalę (KKSZ Konin) 8:2, następnie Michalinę Owczarczyk (AZS AWF Warszawa) 8:2, by w półfinale ulec Róży Czerbiej (UKS Szabla Brzoza) 6:8.

Start w turnieju to wielka przygoda. Rywalizacja daje dużo satysfakcji i niekoniecznie trzeba wygrywać, żeby czuć radość

– uważa Patrycja.

W tej kategorii wiekowej startowali również: Daria Rybaczyk (20. miejsce), Wiktoria Roguska (28. miejsce); Antoni Kokorniak (16. miejsce), Gabriel Knercer (28. miejsce), Aleksander Wiśniewski (39. miejsce).

W Stambule pierwszego dnia Pucharu Europy odbył się turniej indywidualny. Łukasz Kowalczyk i Krzysztof Dowgierd w grupach przegrali po jednym pojedynku, co dało im dobre miejsca w rozstawieniu fazy pucharowej. Łukasz w pierwszej walce pokonał Efe Vapurca (Turcja) 15:7, następnie Urasa Macita (Turcja) 15:10, by w kolejnym pojedynku uznać wyższość Arda Tanerlera (Turcja) 11:15. Krzysztof w drodze do ćwierćfinału wyeliminował: Arda Akalina (Turcja) 15:14, Simeona Dalekova (Bułgaria) i Ismaila Bicioglu (Turcja) 15:14, by w walce o półfinał ulec koledze z kadry Benedyktowi Denkiewiczowi 7:15.

Drugiego dnia Pucharu Europy odbył się turniej drużynowy. Polacy w składzie Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Dowgierd wraz z braćmi Benedyktem i Aleksandrem Dennkiewiczami (UKS Szabla Ząbki) dotarli do finału turnieju, gdzie przegrali z teamem z Turcji, kończąc rywalizację na 2. miejscu.

Kategoria młodzik, dziewczęta

1. Mejłun Karolina – UKS Hajduczek Olsztyn
2. Bralewska Ewa – MUKS Victor Warszawa
3. Wasilewska Patrycja – UKS 13 Białystok, Jaśkiewicz Nadia – UKS 13 Białystok

Kategoria młodzik, chłopcy

1. Więch Krzysztof – UKS Szabla Ząbki
2. Rataj Tomasz – Pałac Młodzieży Katowice
3. Palmowski Błażej – KKSZ Konin, Gradoń Krzysztof – Pałac Młodzieży Katowice

24. Przekop Maksymilian
37. Wasilewski Bartosz

Kategoria dzieci, dziewczęta

1. Niedziałek Hanna – UKS Akademia Szermierki Lublin
2. Czerebiej Róża – UKS Szabla Brzoza
3. Cybulska Małgorzata – KKSZ Konin, Pisoń Patrycja – UKS Hajduczek Olsztyn

20. Rybaczyk Daria – UKS Hajduczek Olsztyn
28. Roguszka Wiktoria – UKS Hajduczek Olsztyn

Kategoria dzieci, chłopcy

1. Białożyński Jan – MUKS Victor Warszawa
2. Wnęk Artur – Klub Szermierczy AMP
3. Mucha Nikodem – Grodziski Klub Szermierczy, Kamiński Bartłomiej – UKS Szabla Ząbki

16. Kokorniak Antoni – UKS Hajduczek Olsztyn
28. Knercer Gabriel – UKS Hajduczek Olsztyn
39. Wiśniewski Aleksander – UKS Hajduczek Olsztyn

Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Redakcja: M. Rutynowski za inf. prasowa

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, szermierka, Puchar Europy, sukcesy
Dostawali 1 euro za pokonanie 1 kilometra. Pieniądze trafią na konta organizacji pomocowych z regionu

Pokonali 26 tysięcy kilometrów, by w ten sposób zdobyć pieniądze na szczytny cel. Pracownicy firmy Michelin przez dwa tygodnie nabijali w specjalnej aplikacji kilometry, biegając lub...

Zamknij
RadioOlsztynTV