Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukraińcy z podejrzeniem odry wyszli ze szpitala w Ostródzie. Profilaktycznym szczepieniom poddano ponad 700 osób

W zakładach mięsnych, w których pracowali obcokrajowcy profilaktycznie objęto szczepieniami kilkaset osób. Tymczasem nie ma zgodności co do liczby zachorowań na  odrę.

Według wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych doktora Piotra Kocbacha, u pięciu osób zdiagnozowano odrę. Z kolei Małgorzata Dobrzańska z wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie precyzuje, że dotychczas jedynie u dwóch Ukraińców potwierdzono zarażenie wirusem odry.

Kolejne próbki przesłano do Państwowego Zakładu Higieny i wyniki poznamy dopiero pod koniec tygodnia. W ostródzkim zakładzie mięsnym trwają szczepienia ponad 700 osób, które miały styczność z chorymi.

Odra to groźna choroba wieku dziecięcego. Dzięki szczepieniom przebiega łagodnie, natomiast u osób nieszczepionych może prowadzić do powikłań zagrażających życiu. Jak podaje powiatowa stacja Sanepidu w Ostródzie od kilkunastu lat na terenie powiatu ostródzkiego nie było przypadku zachorowań na odrę.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D.Grzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, chorzy, Morliny, Ukraińcy, chory
5 osób z podejrzeniem odry w ostródzkim szpitalu. To pracownicy zakładu Morliny

Tej choroby nie było na Warmii i Mazurach od lat. W Ostródzie wykryto dwa przypadki odry. W ostródzkim szpitalu leży obecnie 5 osób z podejrzeniem odry....

Zamknij
RadioOlsztynTV