Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradli 2,5 tony mięsa. Dwaj pracownicy ubojni złapani na gorącym uczynku

Fot. policja

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Nidzica, którzy są podejrzani o kradzieże mięsa z ubojni, w której pracowali.

Pracodawca zatrzymał mężczyzn na gorącym uczynku. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i przeszukali samochód jednego ze złodziei – relacjonuje starszy sierżant Alicja Pepłowska, oficer prasowy nidzickiej policji.

W bagażniku, należącego do 46-latka, samochodu właściciel firmy znalazł około 130 kilogramów wieprzowiny. Jak by tego było mało, badanie stanu trzeźwości jednego z pracowników, wykazało, że przyszedł do pracy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieuczciwi pracownicy trafili do policyjnej celi.

00:00 / 00:00

Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo 46 i 55-latka.

46-latek, przez ostatnie 2 lata, okradał nidzickiego przedsiębiorcę. W ostatnich miesiącach postanowił do niego dołączyć 55-letni kolega. W sumie, od początku tej działalności z ubojni mogło zostać skradzione prawie 2,5 tysiąca kilogramów mięsa wieprzowego. Swoim działaniem pracownicy narazili pracodawcę na straty, w kwocie ponad 38 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Młodszemu z mężczyzn przedstawiono łącznie 49 zarzutów kradzieży. Drugi z podejrzanych usłyszał cztery zarzuty kradzieży, których miał dokonać wspólnie z 46-latkiem. Przyznał się do ich popełnienia. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

.
Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, mięso, wieprzowina
Zatankował samochód i odjechał nie płacąc. Mężczyzna miał na koncie dużo więcej przewinień

Pracownicy jednej ze stacji paliw w Lidzbarku Warmińskim natychmiast powiadomili policję o kradzieży. Złodzieja szybko zatrzymano. Jak się okazało, od dłuższego czasu był poszukiwany przez sąd....

Zamknij
RadioOlsztynTV