Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatankował samochód i odjechał nie płacąc. Mężczyzna miał na koncie dużo więcej przewinień

Pracownicy jednej ze stacji paliw w Lidzbarku Warmińskim natychmiast powiadomili policję o kradzieży. Złodzieja szybko zatrzymano. Jak się okazało, od dłuższego czasu był poszukiwany przez sąd.

Jak powiedział oficer prasowy tamtejszej komendy policji komisarz Bartosz Matuszyk, dość sprawnie ustalono, gdzie może przebywać.

Na terenie powiatu bartoszyckiego policjanci zauważyli zaparkowany pojazd i znajdującą się w środku osobę. Był to 41-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który przyznał się do kradzieży paliwa. Podczas kontroli okazało się, że założone tablice rejestracyjne należą do innego pojazdu, a samochód, którym jechał nie posiadał OC, ani przeglądu technicznego.

Dodatkowo 41-latek nie posiadał prawa jazdy. Dokument stracił, w 2009 roku, za jazdę pod wpływem alkoholu. Decyzja o cofnięciu uprawnień, wydana przez starostę powiatu kętrzyńskiego, nadal obowiązywała. To nie wszystkie wykroczenia kierowcy. Komisarz Bartosz Matuszyk zaznaczył, że 41-latek był też poszukiwany przez sąd za inne przestępstwa.

Mężczyznę przewieziono do zakładu karnego.

.
Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, sąd, policja, kradzież, kierowca, poszukiwany, benzyna, samochód, tankowanie, prawo jazdy
Dziwne zachowanie za kierownicą. Zaniepokojeni świadkowie wezwali policję

Olsztyńscy policjanci zatrzymali na ul. Kościuszki kierowcę BMW. Według świadków, mężczyzna "dziwnie się zachowywał", dlatego zadzwonili po funkcjonariuszy. Jak poinformował podkomisarz Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy...

Zamknij
RadioOlsztynTV