Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie z Elbląga przystroili choinkę w ministerstwie

fot. Sławomir Biedrzycki

Uczniowie z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pod Elblągiem ustroili choinkę w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ozdoby wykonali własnoręcznie i sami  przez kilka godzin dekorowali drzewko w holu głównym ministerstwa, które ma pieczę nad ich szkołą.

Ta niecodzienna praca została zlecona szkole, uznawanej za jedną z najlepszych w kraju. Przyszli artyści z gronowskiego ”plastyka” wykonali czterysta ozdób – wszystkie miały oddać portowy charakter regionu elbląskiego. Na drzewku zawisły także szklane kule, wypełnione siankiem. Natomiast głównym motywem ministerialnej choinki są ryby, pokryte polskimi haftami. To oczywiście symbol chrześcijaństwa, ale też polskiej wigilii. Młodzież spotkała się z wiceministrem Jarosławem Selinem, który bez trudu odczytał symbolikę dekoracji.

W przygotowanie choinki zaangażowała się cała szkoła, a na jej strojenie pojechała delegacja najlepszych uczniów. W tym także dwójka tegorocznych stypendystów Ministra Kultury.

fot. Sławomir Biedrzycki

fot. Sławomir Biedrzycki

(msta/podbiel)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, choinka, liceum plastyczne, ministerstwo kultury
Sąd otrzymał wniosek prokuratury o aresztowanie sprawcy pobicia 11-latka

Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 30-latka, który miał w Elblągu pobić 11-latka. Dziś ma zapaść decyzja w tej sprawie. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach prowadzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV