Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie wrócili do szkół. „Na zdalnym było dobrze i pracowało się lepiej”

Fot. PAP/Lech Muszyński

Uczniowie klas od 5 do 8 szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół średnich, po dłuższej przerwie wrócili dziś do nauki stacjonarnej. Nie wszyscy jednak się z tego cieszyli, niektórzy wolą naukę zdalną.

Uczniowie – nie tylko z Warmii i Mazur – przekonują, że podczas nauki zdalnej pracowało im się lepiej i mieli więcej czasu m.in. na przygotowania do matury.

Na zdalnym było mi dobrze. Nie trzeba było tak się spieszyć ze wstawaniem i pracowało się lepiej (…) Dużo robiłam sama do matury i miałam na wszystko czas (…) Mnie dużo wygodniej jest na zdalnym, bo korepetycje dają mi dużo więcej niż szkoła, dlatego nie tracę czasu na przyjazd do szkoły i mam go więcej dla siebie (…) Nie chce się wracać do szkoły ale trzeba. Więcej będzie wynosić się z lekcji i tyle.

00:00 / 00:00

Jak powiedziała Radiu Olsztyn dyrektor podstawówki w Sorkwitach Hanna Fereniec, bardziej cieszyli się z tego powrotu nauczyciele niż uczniowie. Do jej szkoły uczniowie wrócili w komplecie, ale w mniej euforycznym nastroju niż kadra pedagogiczna.

Uczniowie wrócili w mniej euforycznym nastroju (…) nie tak bardzo tęsknili za szkołą, a ta izolacja im odpowiadała (…) Widzimy dużo niebezpieczeństw w zdalnym nauczaniu (…)

O opinię zapytaliśmy dyrektorów kilku szkół w regionie

00:00 / 00:00

Małgorzata Hochleitner z  kuratorium oświaty poinformowała, że powrót do nauki stacjonarnej odbył się bez przeszkód we wszystkich szkołach w województwie. Tylko w Szkole Podstawowej w Płośnicy koło Działdowa oddział przedszkolny pracował zdalnie i tylko do dziś.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że zniesiona jest tak zwana kwarantanna z kontaktu, czyli jeżeli w jakiejś klasie, któryś z uczniów zostanie zakażony koronawirusem, to cała klasa nie przechodzi automatycznie na nauczanie zdalne, tylko uczy się dalej w szkole.

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja, koronawirus, nauka zdalna
Najnowsze statystyki zaszczepień w mazurskich powiatach. Gdzie jest najlepiej?

Na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego szczepienia przeciwko COVID-19 przyjęło prawie 332,5 tys. mieszkańców. 63 812 osób przyjęło wszystkie trzy dawki szczepionki. Od początku roku na szczepienia w...

Zamknij
RadioOlsztynTV