Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie otrzymują laptopy, ministerstwo zachęca do korzystania z cyberlekcji

Fot. A. Skrago

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku odebrali laptopy. Kupiono je dzięki rządowemu programowi „Laptop dla ucznia”.

Swój komputer dostała m.in. Ania Sawicka z klasy IVb. Jak powiedziała, przyda się on i do odrabiania lekcji, i do rozrywki.

Przy okazji przekazywania laptopów w szkole odbył się cyberpikink, w którym wziął udział minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Jak podkreślał, polska szkoła się zmienia, korzysta z najnowszych technologii i szybkiego internetu. – Teraz powinnyśmy rozszerzać wiedzę na temat zagrożeń i cyberbezpieczeństwa – argumentował.

Zachęcał też nauczycieli do korzystania z przygotowanych przez ministerstwo scenariuszy cyberlekcji.

Cyberlekcje to projekt edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Ministra Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) – Państwowego Instytutu Badawczego.

Projekt adresowany jest do nauczycieli, którzy chcą przekazywać dzieciom i młodzieży zasady i wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się w internecie. Gotowe scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych klas I–III, IV–VI i VII–VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Treści są zgodne z obowiązującą podstawą programową, a ich tematyka odpowiada rosnącemu zapotrzebowaniu na wiedzę o efektywnym wykorzystaniu mediów cyfrowych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, Janusz Cieszyński, laptopy
Janusz Cieszyński w Dobrym Mieście: będę wspierał inwestycje na Warmii

- Będę wspierał inwestycje na Warmii - mówił w Dobrym Mieście Janusz Cieszyński podczas spotkania z mieszkańcami. Minister cyfryzacji, lider listy PiS w okręgu olsztyńskim poruszył...

Zamknij
RadioOlsztynTV