Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczennica liceum w Lidzbarku Welskim finalistką Olimpiady Wiedzy o Mediach

Fot. Olimpiada Wiedzy o Mediach 2023

Martyna Pawelska – uczennica liceum ogólnokształcącego w Lidzbarku Welskim weszła do ścisłego grona finalistów Olimpiady Wiedzy o Mediach. W ubiegły weekend 10 najlepszych uczestników okręgu wojewódzkiego pisało test w Warszawie.

Spośród 150 osób, do ścisłego finału zakwalifikowały się 72, w tym Martyna Pawelska z Jamielnika. Siedemnastolatka z początku nie wiązała swojej kariery zawodowej z dziennikarstwem, ale olimpiada wiele w jej życiu zmieniła.

Ogromnie się cieszę. Na początku nie dowierzałam, dopiero dzień później dotarło do mnie, że to się stało. To były duże emocje. Byłam z siebie ogromnie dumna – i dalej jestem. Ja cały czas szukam, nie określam się w danym kierunku. Jednak gdy wzięłam udział w tej olimpiadzie, zaciekawiło mnie to, bo poszerza wiedzę, rozwija mnie jako osobę i wezmę to pod uwagę.

00:00 / 00:00

Martyna Pawelska, wraz z dziewięciorgiem laureatów etapu wojewódzkiego, walczyła w Warszawie o studia. Nagrodą bowiem był indeks na jedną z 16 uczelni w kraju, na których znajduje się wydział dziennikarstwa.

– Choć z naszej „złotej dziesiątki” tylko Martynie Pawelskiej udało się go zdobyć, to już sam udział w centralnym etapie jest wielkim osiągnięciem – przekonywała dr Magdalena Żmijkowska z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie.

Muszę przyznać, że od momentu, gdy bierzemy udział w tym centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach, zawsze ktoś wraca z tzw. indeksem.

00:00 / 00:00

W centralnym etapie Olimpiady o Mediach walczyło 150 uczniów szkół ponadpodstawowych, do ścisłego finału weszły 72 osoby. I one otrzymają indeksy na wydział dziennikarstwa w wybranej uczelni.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olimpiada Wiedzy o Mediach
Walczą o indeks wymarzonej uczelni. Trwa finał Olimpiady Wiedzy o Mediach

Złota dziesiątka, czyli finaliści wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach walczą w centralnych rozgrywkach w Warszawie. Stawką w tej rywalizacji jest indeks na wybraną uczelnię. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV