Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Ostróda
Uciekał przed policją. Miał sądowy zakaz i promil alkoholu w organizmie
Policjanci z Ostródy zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna podczas swojej szaleńczej ucieczki stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki.
W środę wieczorem na ul. Piastowskiej policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą hondy. Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne, wręcz przeciwnie – przyśpieszył, próbując uniknąć kontroli. Podczas brawurowej jazdy ulicami miasta stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Grunwaldzkiej. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę oraz dwóch niepełnoletnich pasażerów.
Okazało się, że 18-latek miał powody, aby uniknąć kontroli drogowej – badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1 promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, który decyzją sądu został wydany niespełna miesiąc temu.
18-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Redakcja: K. Ośko za KPP Ostróda
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Z Austrii i Belgii do Polski. Zatrzymano podejrzanych o kradzież biżuterii w Ełku
-
Kradzież z włamaniem na plebanii. Sprawcy w rękach policji
-
Pościg i kolizja w Szczytnie. Zatrzymany motocyklista to policjant
-
W Ostródzie otwarto nowe przejście pod torami. Modernizacja stacji zakończy się przed wakacjami



























