Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uchodźcy z Ukrainy znajdują zatrudnienie. Ile osób pracuje w naszym regionie?

6500 obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed rosyjską agresją, znalazło pracę w Warmińsko-Mazurskiem na mocy specustawy – podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Pod tym względem nasz region jest na 11. miejscu w Polsce. Najwięcej wojennych uchodźców z Ukrainy zostało zatrudnionych w województwach: mazowieckim – prawie 47 tysięcy osób, dolnośląskim – ponad 22 tysiące i wielkopolskim – prawie 20,5 tysiąca. W sumie ponad 209 tysięcy obywateli Ukrainy, którzy uciekli do Polski z powodu rosyjskiej agresji, znalazło pracę w naszym kraju.

W odpowiedzi na rosyjską agresję Radio Olszyn uruchomiło portal praca.radioolsztyn.pl. Portal jest darmowy, skierowany do pracodawców i osób szukających pracy, także z Ukrainy. Oferty obejmują wszystkie branże, a dotyczą głównie regionu warmińsko-mazurskiego. Wszystkie ogłoszenia publikowane są w języku polskim i ukraińskim.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

Oferty pracy z regionu. Ruszył nowy portal Radia Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, zatrudnienie
Rząd przyjął propozycje minimalnego wynagrodzenia na 2023 r. Będą spore podwyżki

Rada Ministrów przyjęła we wtorek propozycje wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej, które mają obowiązywać w 2023 roku. Zaproponowano, by od stycznia najniższa...

Zamknij
RadioOlsztynTV