Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tymczasowy areszt dla właściciela schroniska w Radysach. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury

Fot. fotolia

Sąd rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt dla właściciela schroniska w Radysach. W tygodniu zorganizowano tam akcję ratunkową, w której uczestniczyli przedstawiciele organów ścigania i obrońcy praw zwierząt.

Sto osób przez dwa dni przeszukiwało teren schroniska i zabezpieczało psy i koty, których stan zdrowia był zły. Tylko pierwszego dnia odebrano ponad 70 zwierząt, które wymagały natychmiastowej pomocy. Pozostałe w najbliższym czasie mają zabezpieczyć gminy, które oddawały bezpańskie zwierzęta do schroniska. Umowę z Radysami miało podpisanych kilkadziesiąt samorządów.

Podczas interwencji w schronisku śledczy zabezpieczyli także amunicję i broń, którą oddano do badań biegłym, na terenie zatrzymano też osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Stan zwierząt i sposób prowadzenia schroniska pozwolił postawić właścicielowi zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura po zatrzymaniu mężczyzny na 48 godzin i ujawnieniu kolejnych nieprawidłowości wnioskowała do sądu o areszt, by ten nie utrudniał prowadzonego postępowania.

Prokurator rejonowy Arkadiusz Szulc z prokuratury Olsztyn – Północ informuje, że decyzja sądu jest przychylna.

Sąd w dniu dzisiejszym rozpoznał wniosek i przychylił się w całości do wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Będziemy dalej prowadzić postępowanie karne. Tam jest szereg rzeczy do wyjaśnienia, to się dopiero zaczyna.

00:00 / 00:00

Audycję o schronisku w Radysach przygotowują dziennikarze Śliskiej Sprawy Radia Olsztyn. Emisja programu w piątek 26 czerwca.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, schronisko, areszt, Radysy, właściciel
Właściciel schroniska w Radysach usłyszał zarzuty. Prokuratura wnioskuje też o tymczasowe aresztowanie

Olsztyńska prokuratura przedstawiła zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami właścicielowi schroniska w Radysach na Mazurach. Śledczy zapowiedzieli, że skierują do sądu wniosek o tymczasowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV