Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o porwanie mężczyzny

Fot. fotolia

Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności, groźby i stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonego w celu odzyskania długu.

O tymczasowy areszt dla Leszka S. i Patryka G. wnioskował Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie. Obaj mężczyźni są podejrzani o pozbawienie wolności Roberta B. ze szczególnym udręczeniem. Według ustaleń prokuratora, uwięzili oni Roberta B. w salonie gier w Mrągowie, grozili mu i przemocą domagali się zwrotu 10 tysięcy złotych długu.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował obu podejrzanych na 3 miesiące – wyjaśnił Radio Olsztyn sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W ocenie Sądu Rejonowego, obaj podejrzani, którzy nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, pozostając na wolności, mogliby podejmować próby nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań lub w inny bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne. Ponadto, Sąd wskazał, że potrzeba zastosowania wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania jest uzasadniona również grożącą im surową karą.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, porwanie
Aresztowano mężczyzn, którzy porwali i więzili 40-latka. Za jego uwolnienie żądali okupu

Dwaj mężczyźni więzili przez cztery dni w Mrągowie porwanego 40-latka. Za jego uwolnienie żądali od rodziny 10 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani przez policję w momencie planowanego...

Zamknij
RadioOlsztynTV