Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tymczasowe ronda w Olsztynie. Pomagają czy utrudniają?

Fot. A. Skrago

Tymczasowe ronda – od ponad dwóch tygodni na ulicach Olsztyna nie brakuje takich rozwiązań. Wymaga ich organizacja ruchu w miejscach prowadzenia prac nad nową linią tramwajową.

W godzinach szczytu przejechanie przez Olsztyn staje się coraz trudniejszym wyzwaniem, zmiana organizacji ruchu w związku z budową nowej linii tramwajowej spowalnia kierowców.

00:00 / 00:00

Bywa tam jednak niebezpiecznie – jak mówią zarówno piesi jak i kierowcy. Ustawione tam plastikowe bariery częściowo przesłaniają widoczność w okolicach przejść dla pieszych.

00:00 / 00:00

Rano do szpitala trafił 71-letni rowerzysta, został potrącony na przejściu właśnie na jednym z tymczasowych rond przy ulicy Wyszyńskiego. Takie ronda to najbezpieczniejsze z możliwych rozwiązań, które uzyskało akceptację wszystkich służb – uważa natomiast Zarząd Dróg Zieleni i Transportu.

00:00 / 00:00

Na ulicy Leonharda kilka godzin później doszło jeszcze do kolizji dwóch aut. Apelujemy, by zachować szczególną uwagę w miejscach prowadzenia prac budowlanych.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zmiana organizacji ruchu, tymczasowe rondo
Rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Zmiana organizacji ruchu [MAPA]

W związku z uroczystościami odpustowymi w Gietrzwałdzie kierowcy muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu na drogach prowadzących do sanktuarium. Przed główną mszą, która rozpocznie się...

Zamknij
RadioOlsztynTV