Tylko konsolidacja może uratować dwa elbląskie szpitale

Władze Elbląga chcą połączyć dwa miejskie szpitale: wojskowy przy ulicy Komeńskiego i zabytkowy szpital przy ul. Żeromskiego
Władze Elbląga są gotowe do połączenia dwóch miejskich szpitali. Chodzi o dawny szpital wojskowy przy ulicy Komeńskiego i zabytkowy szpital przy ul. Żeromskiego.
Z większością związków zawodowych podpisano już porozumienia. Jest też gotowy podział oddziałów w łączonych placówkach, a biały personel otrzymał zapewnienie o utrzymaniu miejsc pracy. Potrzebna jest jeszcze zgoda Rady Miasta Elbląga. Specjalna sesja, tylko w tej sprawie, odbędzie się 7 czerwca. Jeśli rada miasta się zgodzi na połączenie to formalnie cała operacja zakończy się listopadzie.
Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski uważa, że sprawa miejskich szpitali jest jedną z najważniejszych w tej kadencji samorządu, bo wiąże się z bezpieczeństwem elblążan. Po konsolidacji placówka nie będzie prywatyzowana i pozostanie własnością miasta – dementuje plotki prezydent Elbląga.
Szpital przy Żeromskiego od lat jest w tarapatach finansowych. W każdej chwili jego majątek mogą zająć wierzyciele. Jeżeli dojdzie do konsolidacji długi spłaci samorząd.
(mstan/bsc)

















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






