Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą wnioskować o pomoc w ramach Tarczy 9.0

Coraz mniej czasu na zwolnienie ze składek z Tarczy 9.0. Wnioski można składać do końca czerwca.

Najnowsza tarcza antykryzysowa zakłada zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2020 oraz styczeń, luty, marzec i kwiecień tego roku oraz możliwość nawet pięciokrotnego otrzymania świadczenia postojowego.
Warto się pospieszyć, bo czasu zostało niewiele – mówi Anna Ilukiewicz, rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS:

Składamy je tylko elektronicznie za pośrednictwem platformy usług elektronicznych ZUS. Nieprzekraczalny termin na przesłanie dokumentów to 30 czerwca. Jeśli firma ma obowiązek samodzielnego sporządzenia dokumentacji rozliczeniowej, to w tym terminie musi również dostarczyć dokumenty rozliczeniowe za marzec i kwiecień.

00:00 / 00:00

O takie wsparcie mogą wystąpić przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki pandemii. To ponad 60 branż, w tym te, które już wcześniej otrzymały pomoc z poprzedniej tarczy oraz kilkanaście kolejnych rodzajów działalności, w tym salony kosmetyczne, fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane i prowadzące handel detaliczny w galeriach handlowych.

Dotychczas ze wszystkich kolejnych odsłon tarczy antykryzysowej ZUS przyjął ponad 8 mln wniosków, udzielając wsparcia na kwotę około 36 mld 600 mln zł, w tym świadczenia postojowe i zwolnienia z obowiązku opłacania składek.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, ZUS, przedsiębiorcy
Tragedia na jeziorach. Tylko dziś utonęły dwie osoby

Dwaj mężczyźni utonęli dziś w jeziorach w powiecie olsztyńskim. Obaj byli turystami, którzy przyjechali wypoczywać na Warmii. Pierwszy z mężczyzn stracił życie w wodach jeziora Gilgajny...

Zamknij
RadioOlsztynTV