Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tydzień w regionie ciepły, ale bez upałów

fot. P. Getka

Prognozy IMGW wskazują, że w tym tygodniu na Warmii i Mazurach nie będzie fali upałów. Temperatura nie przekroczy 30 stopni Celsjusza. W piątek spodziewane są przelotne opady deszczu i burze.

W poniedziałek w ciągu dnia nad regionem spodziewane jest duże zachmurzenie z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 20 st. C na północnym wschodzie do 25 st. C na krańcach zachodnich. Mieszkańcom na zachodzie województwa mogą przydać się parasole – możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Miejscami silne zamglenialub krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

We wtorek prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23-24 st. C. W nocy z wtorku na środę lokalnie możliwe jest silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do około 500 m.

W środę zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 29 st. C. Wiatr na ogół słaby, zachodni i północno-zachodni. Podobnie będzie również w czwartek. W tym dniu temperatura maksymalna od 27 st. C do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W piątek w ciągu dnia prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz opady o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 29 st. C.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Pulińska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, deszcz
Synoptycy: w nocy intensywne opady deszczu

Wieczorem i nocą na Mazurach spodziewane są intensywne opady deszczu - ostrzegają synoptycy. Miejscami może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Meteorolodzy zauważają jednak,...

Zamknij
RadioOlsztynTV