Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twórca „Cinema Paradiso” opowie o maestro Morricone. Jest zwiastun filmu


6 lipca mija druga rocznica śmierci wybitnego kompozytora i twórcy muzyki filmowej – Ennio Morricone. W tym właśnie dniu do kin trafi „Ennio” – wyjątkowo osobisty film w reżyserii Giuseppe Torantore, zaufanego współpracownika i przyjaciela Maestra.

„Ennio” miał światową premierę podczas zeszłorocznego MFF w Wenecji. Ennio Morricone – laureat Honorowego Oscara, Honorowego Złotego Lwa w Wenecji, trzech Złotych Globów, sześciu Nagród BAFTA, trzech Nagród Grammy i Oscara za najlepszą muzykę do „Nienawistnej Ósemki” – legendarny kompozytor, którego filmografia obejmuje ponad 70 nagradzanych filmów, w tym „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misja” czy „Nietykalni”. Historia jego muzyki, to historia kina.

Dokument zaprasza w podróż do życia prywatnego i artystycznego wspaniałego kompozytora. Zawiera obszerne wywiady przeprowadzone przez Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone, takimi jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai.

„Ennio” to prezent dla wszystkich fanów utworów Morricone i wszystkich filmów, do których stworzył niepowtarzalną muzykę.

Autor: Ł. Adamski/mat. prasowe
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kultura, video
Spotkanie kierowcy i rowerzysty zakończone kolizją

Piscy policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji z udziałem rowerzysty i samochodu. Kierowca auta wyjeżdżając z parkingu potrącił jadącego chodnikiem rowerzystę. 83-latek trafił do szpitala. Konsekwencje zdarzenia poniosą...

Zamknij
RadioOlsztynTV