Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twoje Miasto – Elbląg

Katedra pw. świętego Mikołaja w Elblągu, fot. M. Stankiewicz

Ponad 350 schodów – tyle trzeba pokonać, żeby wejść na 97-metrową wieżę. Można się zmęczyć, bo windą się tam nie dostaniemy.

Ten kościół jest najwyższym obiektem sakralnym w Polsce po prawej stronie Wisły. Natomiast najwyższa w Polsce jest bazylika w Licheniu, której wieża ma ponad 141 m.

Czy nasi słuchacze wiedzą już gdzie jestem?

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Chodzi o taras widokowy na wieży katedry świętego Mikołaja w Elblągu. Dobra przejrzystość powietrza umożliwia zobaczenie stąd nawet… malborskiego zamku. Dzisiaj nie widać, ale za to można pooglądać przepiękną panoramę, no a wejście na wieżę jest darmowe. Widać oczywiście piękne mosty zwodzone na rzece Elbląg, Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską, Jezioro Drużno. W dokładniejszej pomogą zainstalowane na tarasie lunety.

Ciekawe jest też to, że teraz jestem na wysokiej wieży, ale wysokość bezwzględna nie jest wcale taka imponująca. Elbląg jest najniżej położonym miastem w Polsce. Depresja, ta geograficzna oczywiście, osiąga tu prawie 2 metry.

Polskie Radio Olsztyn ze studiem, w centrum Elbląga będzie też w sobotę (30 lipca).

 

 

(mlew/kpias)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Twoje Miasto
Twoje miasto – Gołdap

Wysokie wzniesienie, na którego zboczu jest tor saneczkowy. Polskie Radio Olsztyn nie jest w Karpaczu, ani w Bielsko-Białej, tylko na Mazurach. Co prawda tych garbatych, no...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV