DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Trzy punkty Olimpii Elbląg

Fot: X/Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg wygrała pierwszy mecz rundy wiosennej w eWinner II lidze ze Skrą Częstochowa 2:1. Wygrana zmniejszyła dystans elblążan do ósmego miejsca w tabeli, które gwarantuje grę w barażach o awans do I ligi.

Mecz ze Skrą Częstochowa zapowiadał się bardzo ciekawie i rzeczywiście losy spotkania decydowały się do ostatnich minut. Elblążanie objęli prowadzenie już w 15. minucie po strzale Macieja Famulaka. Było to już czwarte, w tym sezonie, trafienie pochodzącego z Olecka pomocnika Olimpii.

W 29. minucie, po rzucie karnym, goście wyrównali. Andrzej Witan obronił strzał Macieja Masa, jednak przy dobitce nie miał już żadnych szans.

W drugiej połowie gospodarze, po zmarnowaniu kilku dogodnych okazjach, ponownie wyszli na prowadzenie. Wynik w 75. minucie ustalił napastnik gospodarzy Jakub Saganowski.

Dzięki wygranej Olimpia przesunęła się w tabeli na ósmą pozycję, jednak elblążanie mają dwa mecze rozegrane mniej od rywali, którzy wyprzedzają ich w tabeli.