DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Trzy punkty na koncie Stomilu!

Stomil Olsztyn Zagłębie Sosnowiec Fot. Fb Stomil Olsztyn

Piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali 3:1 Zagłębie Sosnowiec w 16. kolejce Fortuna 1. Ligi.

Stomilanie, po ostatnich porażkach, musieli stanąć na wysokości zadania i nie oddać punktów sąsiadom z tabeli 1. ligi. Piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur od początku meczu byli w ofensywie. Już w 7. minucie do bramki rywali trafił Patryk Mikita. Na kolejnego gola nie trzeba było czekać długo, bo do 10. minuty, gdy bramkarza przyjezdnych pokonał Jonatan Straus. Dwubramkowa przewaga utrzymywała się do niemal końca pierwszej połowy. Niemal, bo w 44. minucie do bramkę dla Zagłębia zdobył Szymon Pawłowski.

W drugiej połowy Stomilanom udało się powiększyć przewagę. Wynik bramkowy ustalił Łukasz Moneta (54. minuta) zdobywając trzecią bramkę dla gospodarzy. Olsztynianie do końca meczu nie oddali już zwycięstwa.

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 3:1

Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski – 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus – 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 4. Wojciech Reiman (90, 88. Filip Wójcik), 70. Merveille Fundambu (71, 8. Maciej Spychała), 13. Łukasz Moneta (81, 11. Piotr Pyrdoł) – 77. Patryk Mikita (90, 37. Hubert Szramka).

Zagłębie Sosnowiec: 23. Matko Perdijić – 18. Lukáš Ďuriška, 77. Dominik Jończy, 4. Mateusz Machała (74, 67. Aléx Tanque) – 32. Kacper Smoleń (65, 80. Mateusz Popczyk), 96. Wojciech Szumilas, 6. João Oliveira, 94. Dawid Gojny – 8. Szymon Pawłowski, 9. Szymon Sobczak, 10. Maksymilian Banaszewski (65, 7. Patryk Bryła).

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec Fot. Ł. Kozłowski

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec
Coraz gorsza sytuacja Sokoła, remis Olimpii z sąsiadem z tabeli

W drugiej lidze zarówno piłkarze Olimpii Elbląg, jak i Sokoła Ostróda podejmowali rywali na własnych boiskach. Remisem 1:1 zakończył się mecz na szczycie. Czwarta w tabeli...