Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy dni, sześć ofiar śmiertelnych. Tragiczny weekend na drogach Warmii i Mazur

Fot. wm.policja.gov.pl

Przez ostatnie trzy dni, w wypadkach zginęło sześć osób. O szczegółach opowiedział sierżant sztabowy Tomasz Markowski z warmińsko – mazurskiej policji.

W piątek w odstępie dwóch godzin w powiecie olsztyńskim i kętrzyńskim zginęły trzy osoby. W sobotę tragiczne skutki miały dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Przed południem w powiecie olsztyńskim na trasie Olsztynek-Rychnowo 27-latek wypadł z drogi i uderzył w barierę ochronną. Natomiast po południu w powiecie mrągowskim na trasie Mrągowo-Piecki motocyklista wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni i wjechał pod jadący z naprzeciwka samochód. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu

– powiedział sierż. sztab. Tomasz Markowski.

00:00 / 00:00

Niestety, na tym nie koniec. Tragiczny wypadek wydarzył się w niedzielę na krajowej „7”:

Późnym wieczorem na trasie S7 na odcinku z Olsztynka w kierunku Ostródy doszło do wypadku z udziałem pięciu samochodów osobowych. Zderzyły się one po tym, jak kierujący autem jadąc z Ostródy, z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z innym pojazdem. W wyniku wypadku pasażerka pierwszego z aut zginęła na miejscu, natomiast kierowca i 14-letni drugi pasażer zostali ranni i przewiezieni do szpitali.

00:00 / 00:00

Policjanci apelują, aby – mimo pięknej, słonecznej pogody – zachować koncentrację za kierownicą, a w przypadku pierwszych oznak znużenia, zaplanować chociaż kilkuminutowy postój.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadki, policja, samochód, motocyklista
Brutalnie pobili mężczyznę na olsztyńskich Jarotach. Policja szuka sprawców

Brutalne pobicie w Olsztynie. Trzech napastników w wieku około 30 lat miało w piątek wieczorem zaatakować mężczyznę w rejonie jednego z centrów handlowych przy ul. Wilczyńskiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV