Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają szczepienia funkcjonariuszy w kolejnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego

Fot: PAP/EPA

W całej Polsce w środę ruszyło szczepienie przeciwko COVID-19 funkcjonariuszy służb mundurowych. Także na Warmii i Mazurach.

W pierwszym dniu szczepionkę otrzymała grupa funkcjonariuszy policji, ale także straży pożarnej i innych służb w Olsztynie oraz w powiatach bartoszyckim, mrągowskim i piskim.

Jak informuje młodszy aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, teraz sukcesywnie szczepieni są też funkcjonariusze służb z pozostałych powiatów.

Te szczepienia dotyczą obecnie funkcjonariuszy w każdym powiecie i są realizowane krok po kroku, by jak najszybciej zaszczepić jak największą grupę. Odbywają się popołudniami i w weekendy, by nie zakłócić procesu szczepień pozostałych mieszkańców regionu

– mówi Tomasz Markowski.

Cały czas trwają także szczepienia populacyjne. W ciągu ostatniej doby w województwie warmińsko-mazurskim szczepionkę przyjęło łącznie 6031 osób.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż pożarna, powiat
Policja podsumowuje miesiąc lockdownu na Warmii i Mazurach. Ile osób ukarano mandatami, ile spraw trafiło do sądu?

Od miesiąca kiedy na Warmii i Mazurach wprowadzono większe obostrzenia sanitarne policjanci interweniowali prawie 2 tysiące razy. Region notował wówczas najwyższy współczynnik zakażeń koronawirusem wśród wszystkich...

Zamknij
RadioOlsztynTV