Trwa zwycięska passa Indykpolu AZS Olsztyn

Bardzo cenne zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn! Akademicy pokonali w Kielcach Effectora 3:0 (25:23, 25:19, 25:19) co pozwoliło im utrzymać sensacyjnie wysokie 3. miejsce w Plus Lidze po 22. kolejkach.

Trener Andrea Gardini w rozmowie z Maciejem Świniarskim powiedział, że najtrudniejszy był pierwszy set tego pojedynku.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie:

Przygotowywałem chłopaków na trudny mecz. Effector gra z meczu na mecz coraz lepiej. Zaczęło się dobrze, ale w drugiej połowie pierwszego seta zaczęliśmy czekać na ich błędy. I to się zemściło, dlatego mieliśmy problemy. Kilku naszych zawodników nie miało dnia, więc trochę porotowałem składem i wygraliśmy. Ale to kolejny dowód na to, że w Plus Lidze nie ma łatwych meczów (…) Nie ma chyba drugiego zespołu w PlusLidze, gdzie tyle razy środkowi zdobywali tytuł MVP (…) Moi środkowi bardzo ciężko pracują, co strasznie mnie cieszy. Są bardzo ważnym ogniwem w zespole, więc jak tylko dostają statuetkę jestem z nich bardzo dumny (…)

Olsztyńscy Akademicy zapisali na swoim koncie 10 zwycięstwo z rzędu!

Effector Kielce: Marcin Komenda, Aleksiej Nałobin, Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Peter Wohlfahrtstatter, Michał Superlak – Szymon Biniek (libero) – Bartosz Bućko, Konrad Formela, Krzysztof Antosik, Leo Andric.

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Daniel Pliński, Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Michał Żurek (libero) – Hidde Boswinkel, Ezequiel Palacios, Łukasz Makowski.

(msw/bsc)

Więcej w siatkówka
Czy Akademicy podtrzymają zwycięską passę w Kielcach?

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali na 3. miejsce w Plus Lidze. Nie pozostaje nic innego, jak utrzymać doskonałą pozycję. Zadanie - przynajmniej na ten weekend -...