Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa WAMA Film Festival. Jaki film okaże się najlepszy?

WAMA Film Festival. Fot. Przemysław Skrzydło

W stolicy Warmii i Mazur trwa WAMA Film Festival. Dziś widzowie mają okazje oglądać kolejne filmy w Konkursie Międzynarodowych Koprodukcji.

Przewodniczącą jury jest Kinga Dębska – scenarzystka i reżyserka między innymi wybitnego filmu „Moje córki krowy”. Czym kieruje się oceniając filmy?

Zazwyczaj najbardziej doceniam umiejętność narracji, opowiadania w kinie, bo to jest bardzo trudne. Tutaj mamy absolutnie wspaniałe filmy w konkursie – nagradzane w Cannes, w Berlinie. To będzie trudne zadanie, ale oprócz umiejętności narracji, będę doceniać umiejętność poruszenia moich uczuć

– mówi Kinga Dębska.

00:00 / 00:00

Wama Film Festival to obok Konkursu Koprodukcji także Konkurs Filmów Krótkometrażowych, warsztaty i spotkania towarzyszące.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrektorem festiwalu – Marcinem Kotem Bastkowskim i producentem – Maciejem Dominiakiem:

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, konkurs, festiwal
Wraca cykl spotkań „Elbląg na dużym ekranie”

Po ponad roku przerwy spowodowanej pandemią do kina Światowid wraca "Elbląg na dużym ekranie". Są to wyjątkowe, cykliczne spotkania z historią miasta zapisaną na taśmie filmowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV