Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa śledztwo w sprawie śmierci sędziego Przemysława Jagosza

fot. Przemysław Getka

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego pożaru, w którym zginął sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Przemysław Jagosz.

Do tragedii doszło w domu letniskowym w Warchałach w nocy z piątku na sobotę. Budynek całkowicie spłonął. Jak powiedział prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard, ustalane są wszystkie przyczyny i okoliczności zdarzenia

Przeprowadzono oględziny miejsca pożaru z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Przesłuchano świadków, którzy jako pierwsi dostrzegli ogień. Zaplanowana jest też sekcja zwłok sędziego. Po tych czynnościach i po uzyskaniu opinii biegłych z zakresu pożarnictwa i medycy sądowej będzie moment, kiedy ustalenia podamy jako pewne.

00:00 / 00:00

Najprawdopodobniej jutro przeprowadzona zostanie sekcja zwłok Przemysława Jarosza. Prokurator Artur Bekulard dodał, że dotychczasowe ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.

Przemysław Jagosz miał 52 lata. Jak poinformował Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, Przemysław Jagosz był niezwykle pracowity i zawsze chętnego do pomocy. Orzekał w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sędzia Jagosz rozpoczął karierę zawodową w 1993 roku – przypomniał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Zapamiętamy go jako człowieka pracowitego, o niezwykle otwartym umyśle i sercu, życzliwego, zawsze chętnego do pomocy.

00:00 / 00:00

W naszej pamięci pozostanie również jako osoba o błyskotliwym poczuciu humoru, mająca dystans do świata i siebie.

Sędzia Przemysław Jagosz karierę zawodową zaczął w 1993 r. jako etatowy aplikant sądowy w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. W latach 1995-1997 był asesorem pełniącym obowiązki sędziego Sądu Rejonowego w Kętrzynie, a także sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie.

W (…) 1997 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie, a w (…) 2001 r. na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Na przestrzeni lat był wielokrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, a w latach 1998 – 2001 także do pełnienia obowiązków głównego specjalisty w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości (…)

W imieniu sędziów i pracowników sądów okręgu olsztyńskiego składam Rodzinie i bliskim Przemka serdeczne wyrazy współczucia.

Zobacz komunikat Sądu Okręgowego w Olsztynie

Nie żyje Przemysław Jagosz. „Był wzorem sędziego”

Pożar domku letniskowego. Doszło do tragedii


Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pożar, śmierć, sekcja zwłok, sędzia, sąd okręgowy, biegli
Nie żyje Przemysław Jagosz. „Był wzorem sędziego”

Sędzia Przemysław Jagosz zginął w w pożarze w Warchałach koło Szczytna. Miał 52 lata. W sobotę 18 grudnia, Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie poinformowała o pożarze...

Zamknij
RadioOlsztynTV