Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur. Dziś piloci polecą z Wilamowa do Kikit i Gryźlin

Fot. Łukasz Węglewski

Na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo spotkali się miłośnicy lotnictwa z Polski i Litwy.

IX Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur przybliża i pokazuje walory turystyczne regionu, a także propaguje turystykę lotniczą. Rajd jest okazją do integracji środowiska lotniczego oraz międzynarodowej współpracy lotniczej. W dwudniowej imprezie uczestniczy 26 załóg, w tym 5 z Litwy.

– Program imprezy jest niezwykle bogaty – wyjaśnia organizator rajdu Stanisław Tołwiński z Aeroklubu Krainy Jezior. Załogi samolotów biorą udział m.in. w zawodach strzeleckich i żeglują po mazurskich jeziorach.

00:00 / 00:00

W piątek (16 czerwca) piloci odwiedzą dwa warmińsko-mazurskie lotniska: w Kikitach w gminie Jeziorany i w Gryźlinach gdzie będą lądować na celność. W sobotę (17 czerwca) uczestnicy rajdu polecą na lotniska w: Elblągu i olsztyńskich Dajtkach. W niedzielę (18 czerwca) udadzą się na lotnisko w Giżach koło Olecka. Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem.

Stanisław Tołwiński. Fot. Aleksandra Stańco

Do niedzieli potrwa Rajd po lotniskach Warmii i Mazur

Fot. Łukasz Węglewski

 

(PKarpiszen/BGajlewska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Kętrzyn, Wilamowo, lotnictwo, piloci
W Kętrzynie strażnicy graniczni z całego kraju walczą o miano najlepszych

Najlepsi w straży granicznej - trzydniowe zawody pod takim hasłem odbędą się w Kętrzynie i okolicach. Rano, na stadionie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, imprezę otworzył komendant...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV