Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa liczenie pojazdów na polskich drogach. Która trasa w regionie jest najbardziej obciążona?

Fot. Andrzej Piedziewicz

Na polskich drogach rozpoczyna się Generalny Pomiar Ruchu 2020. Badania są wykonywane co pięć lat, a liczenie pojazdów prowadzone jest piętnaście razy w roku, w specjalnie wyznaczonych i oznakowanych punktach na drodze. Pomiar odbywa się metodą wideorejestracji.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane przy budowie nowych dróg i bezpieczeństwie sieci drogowej. Średnie dobowe natężenie ruchu na drogach krajowych województwa warmińsko-mazurskiego w 2015 roku wyniosło 6133 pojazdów na dobę i było najniższe w kraju. Dla wszystkich dróg krajowych w Polsce wynosi ono 11 178 pojazdów na dobę.

Na Warmii i Mazurach najbardziej obciążoną ruchem drogą jest „siódemka”, na której średnie dobowe natężenie ruchu kształtuje się na poziomie kilkunastu tysięcy pojazdów na dobę. Największe natężenie dobowe ruchu zanotowano na odcinku od granicy województwa pomorskiego do Elbląga.

Duży ruch ma miejsce także na odcinkach dróg krajowych przebiegających przez miasta, gdzie na ruch tranzytowy nakłada się ruch lokalny. Tu w 2015 roku przodowały droga krajowa nr 65 w Ełku oraz „51” przebiegająca przez Bartoszyce.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w liczenie, samochody, pojazdy, obciążenie, Generalny Pomiar Ruchu 2020
Są nowe przepisy, są kolejki w wydziałach komunikacji. Kilka godzin trzeba czekać na przerejestrowanie samochodu w Olsztynie

Wszystko przez nowo wprowadzone kary. Wydział Komunikacji i Transportu w olsztyńskim Starostwie Powiatowym przeżywa prawdziwe oblężenie już od grudnia. Czekałem ponad 2 i pół godziny. Specjalnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV