Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa konflikt w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie

Pod koniec 2018 roku, dyrektorem Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie został Zbigniew Brzoza. Miał załagodzić napiętą sytuację w teatrze, którą zastał po swoim poprzedniku – skonfliktowanym z częścią pracowników – Januszu Kijowskim.

Jednak nowy dyrektor bardzo szybko sam spotkał się z zarzutami, że tworzy złą atmosferę wśród załogi oraz że zwalnia cenionych aktorów i wieloletnich pracowników. On konsekwentnie odpowiadał, że ma prawo swobodnie kształtować zespół artystyczny. Konflikt dyrektora Brzozy z częścią załogi Teatru Jaracza jednak nie ustaje. Mówiliśmy o tym na naszej antenie wielokrotnie, także w audycjach Śliska Sprawa.

Dziś (30 listopada) w Sądzie Rejonowym w Olsztynie miała odbyć się pierwsza rozprawa przeciwko dyrektorowi Teatru, który ma odpowiadać za utrudnianie działalności związkowej. Chodzi o to, że działająca w Teatrze organizacja zakładowa Solidarności ma być pomijana przez dyrektora we wszelkich rozmowach, przede wszystkim dotyczących spraw pracowniczych. Do rozprawy jednak nie doszło z powodu usprawiedliwionej nieobecności sędziego.

Autorzy audycji Śliska Sprawa przypominają, co jest istotą problemu.

Do wysłuchania audycji zapraszają Wojciech Chromy i Leszek Tekielski

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr
Ukraińscy artyści na deskach olsztyńskiego teatru Jaracza

W Olsztynie rozpoczynają się 13. Ogólnopolskie Dni Teatru Ukraińskiego. Dzisiaj i jutro na deskach teatru imienia Stefana Jaracza gościnnie wystąpi Kołomyjski Obwodowy Teatr Dramatyczny. Mimo ograniczeń...

Zamknij
RadioOlsztynTV