Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa akcja pobierania wymazów od nauczycieli klas I-III w regionie. „Dotychczasowe wyniki napawają optymizmem”

Fot. Adobe Stock

Przebadano pedagogów i pracowników administracji szkolnej z powiatów na wschodzie regionu i powiatu olsztyńskiego. Badania trwają teraz w powiatach: braniewskim, elbląskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim.

ELBLĄG

Wymazy nauczycieli odbywają się w trzech salach gimnastycznych: przy III LO przy ul. Browarnej, przy II LO przy ul. Królewieckiej oraz w sali sportowej szkoły podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka.

W sumie z Elbląga i powiatu zgłosiło się do testów 900 osób. Są to nie tylko nauczyciele, ale także personel pomocniczy i administracyjny szkół. Z Elbląga na testy zamierza przyjść 200 nauczycieli, kolejne 400 osób, które będą testowane w Elblągu, to pracownicy personelu pomocniczego.

We wszystkich elbląskich szkołach podstawowych i Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych trwa teraz przegląd sal i przygotowania do wznowienia zajęć w klasach 1-3 – informuje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

00:00 / 00:00

PASŁĘK

Wymazy są pobierane także w zespole szkół w Pasłęku. Tu testy przejdzie ponad 200 osób, w tym ponad setka nauczycieli.  Badania wykonują żołnierze z 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

BRANIEWO

W powiecie braniewskim na testy zgłosiło się około 190 nauczycieli. W Braniewie testy są wykonywane w Szkole Podstawowej nr 6 oraz w Pieniężnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Większość wyników nie potwierdza zakażenia COVID-19

– poinformował Janusz Dzisko, dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu

00:00 / 00:00

Badania pracowników szkół i nauczycieli są dobrowolne i bezpłatne. Szczegółowe dane dotyczące liczby zakażonych nauczycieli będą znane po zakończeniu akcji, która trwa do 15 stycznia. Wynik badania każdy badany otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Autor: PAP/A. Pastuszka/M. Kwiatkowska/M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, uwaga, pilne, COVID-19
Ratownik medyczny otrzymał pierwszą dawkę szczepionki. Przed drugą zachorował na COVID-19

Ratownik medyczny ze Szczytna zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, przed podaniem drugiej zachorował na koronawirusa. Dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu podkreśla, że organizm potrzebuje czasu, by wytworzyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV