Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudny rok lotniska w Szymanach

Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach

Kolejny rok z rzędu z lotniska w Szymanach korzysta mniej pasażerów. Okoliczności związane z ograniczeniami w podróżowaniu z powodu pandemii powodują, że sytuacja w transporcie jest trudna.

Turystów przybywa jedynie w czasie wakacji. Porównując pierwsze siedem miesięcy ubiegłego i bieżącego roku zanotowano spadki w liczbie pasażerów na poziomie około 60 procent. Od początku 2021 roku do dzisiaj z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało około 23 tysięcy pasażerów. Letnia siatka połączeń obejmuje dwa kierunki krajowe – typowy kierunek wakacyjny, czyli Rijekę w Chorwacji, a także regularne połączenia do Dortmundu i Londynu.

Dariusz Naworski z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zapewnił, że lotnisko prowadzi już rozmowy z nowymi przewoźnikami. Będzie też realizowało projekt, który ma zwiększyć bezpieczeństwo lotów.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w lotnisko, port lotniczy, Szymany
Z lotniska w Warszawie prosto na Mazury. Trwają prace nad budową bezpośredniego połączenia kolejowego

Trwają prace nad budową bezpośredniego połączenia kolejowego z Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Podlasie na Mazury. Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu, który dotyczy prac przygotowawczych do budowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV