Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne czasy dla braniewskiego ZOO

Po zimowej przerwie, nowy sezon rozpoczyna ogród zoologiczny w Braniewie. Niestety, z roku na rok jest tam coraz mniej zwierząt, a zgodnie z planami ZOO ma docelowo być przekształcone w ogród botaniczny.

W czasach świetności, ZOO w Braniewie miało około 200 gatunków zwierząt, a rocznie ogród odwiedzało nawet 20 tysięcy osób. W roku ubiegłym w ogrodzie pojawiło się tylko 7 tysięcy zwiedzających.

Zarządcy placówki tłumaczą sytuację złą pogodą. Mieszkańcy mówią natomiast, że ZOO nie oferuje żadnych nowych atrakcji.

Ogród jest położony w centrum miasta, w średniowiecznej fosie. Są tam niedźwiedzie brunatne i himalajskie, małpy, legwan, a nawet wilk czy lamy. Obok nich żyją kozy, świnki morskie, króliki, paw, bażanty, kury, kaczki, indyki i perliczki.

Na terenie obecnego ZOO mieścił się przed wojną ogród botaniczny. Do dzisiaj zachowało się tu kilka okazów drzew: tulipanowiec, miłorząby japońskie, czy dąb piramidalny.

Od 2003 roku mówi się o tym, żeby ograniczyć liczbę dzikich zwierząt i odtworzyć ogród botaniczny.

Od 1 maja i 1 czerwca wstęp do braniewskiego ZOO jest darmowy. Można je zwiedzać do 30 września. (wand/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, zwierzęta
Motocykliści oddali hołd

Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow i towarzyszący mu motocykliści uczestniczyli w Braniewie w obchodach rocznicy zakończenia II wojny światowej. W uroczystości brali także udział samorządowcy z...

Zamknij
RadioOlsztynTV