Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudna sytuacja w punktach poboru krwi. Stacje apelują do dawców i ozdrowieńców

Fot. fotolia.com

Brakuje krwi z grupy 0 Rh-. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie apeluje o zgłaszanie się dawców.

Jeszcze w zeszłym tygodniu w Centrum Krwiodawstwa brakowało wszystkich grup krwi, ale sytuacja od poniedziałku poprawiła się znacznie – poinformowała dyrektor placówki Grażyna Kula. I zapewniła, że dawcy po uprzednim telefonicznym lub internetowym umówieniu się przyjmowani są z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

W tej chwili brakuje jedynie krwi z grupy 0 Rh -. Jednak jak przyznaje dyrektor Kula, niedługo szpitale ruszą pełną parą i zapotrzebowanie na wszystkie grupy krwi znacząco się zwiększy.

Na stronie centrum jest też apel do osób, które wyzdrowiały z COVID-19 lub przebyły tę chorobę bezobjawowo o oddawanie osocza. Dotychczas zgłosiła się jedna osoba, od której zostanie ono pobrane w następnym tygodniu i po odpowiednim spreparowaniu dostarczone do szpitala zakaźnego w Ostródzie.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie prosi dawców o śledzenie komunikatów na stronie internetowej oraz o stały kontakt ze stacją.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, dawca, pobieranie krwi, ozdrowienie
Kolejna mieszkanka z Warmii i Mazur wyleczona z COVID-19. W regionie koronawirusa pokonały 53 osoby

Jak podał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek tym razem jest to starsza kobieta z powiatu iławskiego, która przebywała w izolacji domowej. Przed południem rzecznik wojewody informował,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV