Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Troje senatorów niezależnych założyło własne koło w izbie wyższej. Na jego czele stanęła senator Lidia Staroń z Olsztyna

Inauguracyjne posiedzenie Senatu X kadencji. Fot. senat.gov.pl

Krzysztof Kwiatkowski, Wadim Tyszkiewicz i olsztyńska senator Lidia Staroń poinformowali o swojej decyzji w przerwie pierwszego posiedzenia Senatu.

Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że zrzeszeni w kole senatorowie będą głosować w sprawach personalnych według własnego sumienia. Lidia Staroń pokieruje pracami Koła Senatorów Niezależnych.

W sprawach merytorycznych dotyczących ustaw, nasze decyzje będą efektem wcześniej przeprowadzonej wewnętrznej dyskusji w kole.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia senator z opozycji parlamentarnej Tomasz Grodzki został wybrany na stanowisko marszałka Senatu. Za jego kandydaturą zagłosowali senatorowie z Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy oraz dwóch senatorów niezależnych. Od głosu wstrzymała się senator Lidia Staroń.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. senat.gov.pl

 

Autor: IAR/PAP
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senator
Jerzy Wcisła: Żałuję, ze Donald Tusk nie startuje w wyborach, bo byłby najsilniejszym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy

Żałuję, że Donald Tusk nie startuje w wyborach prezydenckich - mówił w Porannych pytaniach senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła. Senator podkreślił, że szanuje to, co szef...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV