Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Triathloniści z całego świata zawitali do Olsztyna

Fot. Ł. Sadlak

Zawodnicy i zawodniczki z całego świata przyjechali do Olsztyna, gdzie jutro w okolicach Centrum Rekreacyjno – Sportowego UKIEL będą rywalizować w triathlonowym Pucharze Europy.

Zapowiada się ciekawie, bowiem to pierwsze międzynarodowe zawody tej rangi w stolicy Warmii i Mazur. – Możemy liczyć na bardzo szybki wyścig – powiedział Marcin Florek – organizator imprezy.

W wyścigu obowiązuje formuła sprint: 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu

– dodał Marcin Florek

Najbardziej doświadczona i utytułowana polska zawodniczka, Maria Cześnik nie ukrywa, że reprezentanci gospodarzy mają szansę powalczyć o czołowe miejsca. Jak mówi, w rywalizacji pań możliwe jest nawet podium. Z kolei delegat techniczny zawodów – Brytyjczyk Bob Newton przyznaje, że lokalizacja imprezy urzekła go od samego początku:

Bardzo mi się tu podoba. Jest czysto i wręcz pachnie nowością. Myślę, że pozytywnie wyróżnia się wśród innych organizatorów podobnych imprez.

Elemental Tri Series Olsztyn to impreza dla amatorów i wyczynowców. Pływanie odbędzie się na Jeziorze Ukiel, strefa zmian zostanie zlokalizowana na parkingu tuż przy ulicy Jeziornej. Trasa kolarska będzie wiodła głównymi arteriami miasta, natomiast bieg wytyczono w urozmaiconym terenie na ścieżkach i alejkach miasta Olsztyn.

Start w rywalizacji kobiet – jutro o 14:30. Panowie wystartują półtorej godziny później.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, Ukiel, bieg, Triathlon, Puchar Europy, jazda na rowerze, Maria Cześnik
Andrzej Mazur wygrywa I Ultramaraton Warmiński „Warneland” w Olsztynie

Zawodnik ze Sztumu 100 kilometrów przebiegł w czasie 9 godzin, 24 minut i 45 sekund. Zawodnicy rywalizowali też na dystansie o połowę krótszym. Tu najlepszy był...

Zamknij
RadioOlsztynTV