Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trener Knopik odchodzi z drużyny Warmii

Fot. sport.egit.plny

Po prawie trzech latach współpracy Warmia Energa Olsztyn rozwiązała kontrakt z Jarosławem Knopikiem. Tymczasowo zespół poprowadzi Marcin Malewski.

Jarosław Knopik pracę w Warmii Energa Olsztyn rozpoczął w 2018 roku. Na stanowisku zastąpił Daniela Żółtaka. Przez blisko trzy lata udało mu się przebudować drużynę i wprowadzić do niej kilku młodych zawodników. W sezonie 2020/2021 wygrał z zespołem grupę A pierwszej ligi piłki ręcznej. Ale w turnieju mistrzów nie udało się drużynie wywalczyć awansu do PGNiG Superligi.

Nowe rozgrywki Warmia rozpoczęła jednak słabo. Z pięciu spotkań przegrała aż trzy i zajmuje piąte miejsce w tabeli Ligi Centralnej. Stąd decyzja o zakończeniu współpracy. – Powodem tego były różnice w oczekiwaniach i wizji prowadzenia drużyny trenera i działaczy klubu – czytamy w komunikacie zarządu.

W dniu 19. października br. została zakończona umowa, za porozumieniem stron, ze szkoleniowcem Warmii Energa Olsztyn – Jarosławem Knopikiem. Powodem tego były różnice w oczekiwaniach i wizji prowadzenia drużyny trenera i działaczy klubu. Miejsce na ławce trenerskiej zajmie wychowanek klubu, Marcin Malewski, który tymczasowo będzie prowadził zespół w Lidze Centralnej. (…) Trenerowi Knopikowi serdecznie dziękujemy za poświęconą pracę dla tworzenia silnego ośrodka piłki ręcznej w Olsztynie i życzymy powodzenia w rozwoju kariery szkoleniowej.

– czytamy w komunikacie Zarządu Klubu OKPR Warmia Energa Olsztyn.

Z naszych informacji wynik, że Jarosław Knopik wróci na Śląsk, gdzie będzie trenerem żeńskiej drużyny Ruchu Chorzów, występującej w I lidze. Ma z nią walczyć awans do Superligi.

Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w trener, Marcin Malewski, Warmia Energa
Olsztyńscy zawodnicy trenowali pod okiem arcymistrzów koreańskich sztuk walki

- To była bezcenna lekcja, z której bardzo dużo wynieśliśmy - mówili zgodnie młodzi i starsi zawodnicy olsztyńskiego Korio. Arcymistrzowie sztuk walki taekwondo, hapkido oraz taekkyon...

Zamknij
RadioOlsztynTV