Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny wypadek w Płozach i związane z nim niejasności. Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Fot. KPP Szczytno

Ciemna noc, ponad 140 km na liczniku, a w organizmie ponad 2 promila alkoholu i narkotyki. Finał to wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Na początku grudnia w miejscowości Płozy niedaleko Szczytna zginął Radosław Tomaszewski, autem kierował jego kolega. Śledczy ustalili że Radek był pasażerem. Pogrążona w żałobie rodzina nie do końca w to wierzy zwłaszcza, że kierowca zaraz po wypadku miał zeznać, że jechał sam.

Kiedy natomiast wytrzeźwiał, w tłumaczeniach zasłaniał się niepamięcią… Ciało Radka leżało obok samochodu. Czy mężczyzna został więc śmiertelnie potrącony? To pomogłyby ustalić szczegółowe oględziny auta. Te jednak, po tym jak sprawca wypadku przyznał się do jazdy pod wpływem i po częściowym zabezpieczeniu śladów w pojeździe, oddano mu. Samochodu już nie ma, poszedł do kasacji.

Łukasz D. – o co wnosiła prokuratura – miał trafić do aresztu na trzy miesiące. Jednak, czego rodzina też nie może zrozumieć, jest na wolności. Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił decyzję szczycieńskiego wymiaru sprawiedliwości na dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

W sprawie jest znacznie więcej niejasności.

Posłuchaj audycji Śliska sprawa

00:00 / 00:00

Fot. KPP Szczytno

Fot. KPP Szczytno

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Płozy
Jechał za szybko i wyprzedzał ciężarówkę. Wypadek między Lidzbarkiem Warmińskim a Ornetą

Koniec utrudnień na drodze wojewódzkiej 513 między Lidzbarkiem Warmińskim a Ornetą. W Runowie dachował samochód osobowy, którym jechały cztery osoby. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV