Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Tragiczny wypadek na DK 16 koło Mrągowa. Samochód zderzył się z łosiem, kierowca zginął

Fot. Adobe Stock

Sporo pracy mają policjanci na Warmii i Mazurach. Na drogach doszło do wielu kolizji i wypadków – w tym jednego śmiertelnego.

Wahadłowo jedziemy w miejscowości Plęsy między Bartoszycami i Lidzbarkiem Warmińskim. Czołowo zderzyły się tam 2 samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne.

Bardzo długo trwały utrudnienia na krajowej 16, w Sorkwitach między Biskupcem a Mrągowem przed północą auto zderzyło się z łosiem, a później uderzyło w drzewo. Kierowca zginął w wypadku, nie przeżyło także zwierzę.

Jak poinformowała asp. Dorota Kulig, do wypadku doszło po północy między Sorkwitami a Kozarkiem, gdy w łosia, który wybiegł na jezdnię, najechał volkswagen passat kierowany przez 37-letniego mężczyznę.

W wyniku uderzenia kierujący wjechał do przydrożnego rowu. Niestety 37-latek poniósł śmierć na miejscu, zwierzę również nie przeżyło. Do mniej tragicznych wydarzeń doszło na początku tego miesiąca. 6 września na krajowej 16 na odcinku Kozarek Wielki-Sorkwity na jezdnię wbiegł łoś, zderzając się z prawidłowo jadącym fordem fiestą. W wyniku uderzenia zwierzę padło, natomiast kierująca osobówką nie odniosła poważnych obrażeń.

00:00 / 00:00

Zwierzyna leśna była także przyczyną kolizji na 16 w miejscowości Nowy Probark. Osobowe suzuki zabiło przebiegającą sarnę. Kierującej autem kobiecie nic się nie stało.

Zablokowana była także droga krajowa nr 59 w Nawiadach, między Starymi Kiełbonkami i Mrągowem. Zderzyły się tam 2 samochody osobowe, jeden z nich dachował. Dwie osoby zostały ranne. Teraz ruch odbywa się tam płynnie.

Przez dwie godziny zablokowany był natomiast niestrzeżony przejazd kolejowy w Prostkach, gdzie pociąg relacji Białystok – Ełk uderzył w samochód osobowy. Gdy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że w aucie nikogo nie było.

12 pasażerów pociągu przesiadło się do autobusu komunikacji zastępczej, który odwiózł ich do stacji końcowej.

 

Autor: B. Gajlewska/P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, łoś, potrącenie
Wypadek między Mrągowem a Giżyckiem. Nie żyje motocyklista

45-letni obywatel Litwy zginął w wypadku na trasie krajowej numer 59 na Mazurach. Przez 5 godzin droga Mrągowo - Giżycko była zablokowana i kierowcy musieli korzystać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV