Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny bilans utonięć na Warmii i Mazurach. W weekend woda pochłonęła życie trzech osób

Fot. Straż Pożarna Dobre Miasto

W niedzielę po południu kajakarze znaleźli w rzece Łynie w Dobrym Mieście dryfujące ciało 40-letniego mężczyzny.

Jak poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun, kajakarze wydobyli ciało na brzeg i rozpoczęli reanimację. Potem kontynuowali ją wezwani na miejsce strażacy.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Łynie na wysokości ulicy Górnej w Dobrym Mieście, kajakarze zauważyli dryfujące ciało człowieka. Wyciągnęli mężczyznę z wody i zaczęli reanimację. Na miejsce dołączyło pogotowie ratunkowe. W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono sprzęt wędkarski, który mógł należeć do zmarłego.

Pomimo ponad godzinnej resuscytacji, prowadzonej przez ratowników pogotowia i strażaków, nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. O zdarzeniu został też powiadomiony prokurator. Policja ustaliła, że zmarły 40-latek to mieszkaniec Dobrego Miasta.

W ten weekend na Warmii i Mazurach utonęły, w sumie, 3 osoby. W sobotę z rzeki w Braniewie wydobyto ciało poszukiwanej osoby, w porcie w Wilkasach odnaleziono natomiast ciało młodego mężczyzny. Policja będzie wyjaśniała wszystkie przypadki utonięć.

Od początku lipca w całym kraju odnotowano 4 utonięcia. Tylko w czerwcu w Polsce utonęło 70 osób.

Fot. Straż Pożarna Dobre Miasto

Autor: K. Kantor/ PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dobre Miasto, rzeka, utonięcie, Łyna, ciało, reanimacja
Kolejny tragiczny weekend wakacji. Służby apelują o rozwagę podczas odpoczynku

Trzy osoby zginęły wczoraj na drogach i w wodach województwa warmińsko-mazurskiego. Młoda kobieta zginęła w wypadku w Jonkowie pod Olsztynem. Jak poinformował starszy sierżant Andrzej Jurkun...

Zamknij
RadioOlsztynTV