Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Trafił do aresztu, grozi mu dożywocie. Gruzin podejrzany o zabójstwo 27-latka na Jarotach przyznał się do winy

Fot. Adobe Stock

Na wniosek prokuratora rejonowego Olsztyn-Południe, sąd rejonowy w Olsztynie aresztował na 3 miesiące 32-letniego Gruzina, Aslaniego L. podejrzanego o zabójstwo 27-latka z Olsztyna. Nożownik zadał mężczyźnie 6 ciosów w plecy, uszkadzając płuco. 

Do zabójstwa doszło nocą z 17 na 18 października. Około godziny 2 nad ranem olsztyńscy policjanci otrzymali informację o 27-latku, który został znaleziony przez przechodnia w okolicy ul. Krasickiego na osiedlu Jaroty. Podawano wówczas, że nieznany sprawca ostrym narzędziem zadał kilka ciosów swojej ofierze, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku pozostawiając swoją ofiarę i nie udzielając jej pomocy. 27-latek trafił do szpitala, gdzie po 4 dniach zmarł.

– W czasie przesłuchania Aslani L. przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień – mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski

Policja opublikowała w mediach społecznościowych wizerunki osób, które zostały zarejestrowane przez okoliczne kamery. Do poszukiwań nożownika włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Dzięki m.in. publikacji nagrań z okolicy miejsca zdarzenia funkcjonariusze ustalili dane osoby odpowiedzialnej za tę tragedię. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 32-letni obywatel Gruzji, który wyjechał z Olsztyna i ukrył się w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Mężczyzna przebywając w Olsztynie, pracował w jednej z firm budowlanych

– mówi podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak podkreślił, policyjni śledczy działali wielotorowo. Przesłuchiwali świadków i przeglądali zapisy z kamer monitoringów. Z prośbą o pomoc wystąpili również do korporacji zrzeszającej środowiska taksówkarzy, którzy mogli w tamtym czasie przejeżdżać w pobliżu miejsca zdarzenia. Ostatecznie, wszystkie tropy prowadziły do jednego z mieszkań na terenie Wrocławia.

Policjanci musieli działać szybko, istniało duże prawdopodobieństwo, że 32-latek może próbować uciec za granicę

– dodał podkomisarz Prokopczyk.

W zatrzymaniu podejrzanego 32-latka pomogli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Budynek, w którym przebywał niebezpieczny mężczyzna, został otoczony policyjnym kordonem. 32-latek został zauważony i natychmiast obezwładniony przez mundurowych w momencie, gdy otworzył drzwi od zajmowanego lokalu i chciał wyjść na papierosa.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i osadzony w policyjnym areszcie.

 

Autor: PAP/P. Karpiszen
Redakcja: K. Piasecka

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, morderstwo, zatrzymanie, Jaroty, uwaga, pilne
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo na olsztyńskich Jarotach

Olsztyńska policja poinformowała w mediach społecznościowych, że zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o zaatakowanie nożem 27-latka w dzielnicy Jaroty. Zaatakowany zmarł po kilku dniach w szpitalu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV