Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Totus Tuus – o cywilizacji w kontekście Katolickiej Nauki Społecznej

Fot. e-kai.pl

W trzeciej audycji omawiamy nauczanie św. Jana Pawła II o cywilizacji w kontekście Katolickiej Nauki Społecznej.

W Liście do Rodzin Ojciec Święty pisał:

„Cywilizacja miłości wydaje się wielu ludziom jeszcze jedną utopią. Przecież nie można od nikogo wymagać miłości, nie można jej nikomu narzucać. Miłość może być tylko wolnym wyborem ludzi. Mogą ją przyjąć lub odrzucić. Tak z pewnością jest. A jednak Chrystus pozostawił nam przykazanie miłości, podobnie jak Bóg na górze Synaj powiedział do człowieka: «Czcij ojca twego i matkę twoją». Znaczy to, że miłość nie jest utopią. Jest ludziom zadana jako powinność możliwa do zrealizowania dzięki łasce Bożej”.

Jak encyklika ”Centesimus annus” Ojca Świętego Jana Pawła II odnosi się do dzisiejszych, bardzo trudnych nie tylko duchowo czasów? Do świata zarażonego wirusem egocentryzmu i pogrążonego w tzw. cywilizacji śmierci? Czy miłość miłosierna ma więc kształtować i przemieniać stosunki międzyludzkie?

Posłuchaj audycji Totus Tuus

Cykl audycji „Totus Tuus – cały Twój!” poświęcony jest pontyfikatowi św. Jana Pawła II z okazji 100 – lecia urodzin (18 maja 1920). Zapraszają Grzegorz Kasjaniuk i Piotr Patejuk z PROFETO Sercańskiego Dzieła Nowej Ewangelizacji.

red: gk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Paweł II, Totus Tuus, cywilizacja
W 15. rocznicę śmierci wspominamy Jana Pawła II. Papież-Polak pielgrzymował także na Warmię i Mazury

"O godzinie 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca" - tymi słowami 15 lat temu śmierć świętego Jana Pawła II, papieża Polaka, ogłosił arcybiskup...

Zamknij
RadioOlsztynTV