Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń. W Olsztynie trwa Światowy Zjazd Lekarzy

Fot. B. Gajlewska

Ponad 700 polskich lekarzy, którzy pracują na całym świecie, przyjechało do Olsztyna. Trwa 4. Światowy Zjazd Lekarzy Polskich i 11. Kongres Polonii Medycznej.

To bardzo cenne spotkanie specjalistów ze wszystkich dziedzin medycyny – podkreśla prezes polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie Eleonora Kvasceviciene.

00:00 / 00:00

Lekarze dyskutowali m.in. o tym, jak różne kraje radzą sobie z problemem wypalenia zawodowego, o wyzwaniach dla służby medycznej w warunkach wojny rosyjsko-ukraińskiej, ale także o postępach w leczeniu chorób rzadkich.

– Korzyści uczestnictwa w tym kongresie są ogromne – podkreśla Renata Królikowska, okulistka, która przez lata pracowała w Kalifornii, a teraz na Podkarpaciu.

00:00 / 00:00

Hasłem przewodnim tego kongresu jest postęp w medycynie. Właśnie o tym – w kontekście leczenia chorób rzadkich – mówił m.in. prof. Zbigniew Wszołek, na co dzień pracujący na Florydzie.

00:00 / 00:00

Zjazd za każdym razem odbywa się w innym miejscu w Polsce. Tym razem Olsztyn, a dokładniej Centrum Konferencyjne UWM, gości lekarzy z całego świata, którzy identyfikują się z polską kulturą.

Światowy Zjazd Lekarzy Polskich i zakończy się w niedzielę.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W dużej części lasów Warmii i Mazur jest bardzo sucho

Wczesnym rankiem miejscami padał słaby deszcz i w lasach regionu odnotowano najniższy, pierwszy oraz drugi, średni stopień zagrożenia pożarowego. Sytuacja zmieniła się jednak w ciągu kilku...

Zamknij
RadioOlsztynTV