Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To ważna linia dla mieszkańców i turystów. Czasu na modernizację coraz mniej

Fot. D. Grzymska

Zegar tyka, a uruchomienie linii kolejowej nr 223 łączącej stację Czerwonka z Ełkiem, wciąż wisi na włosku. Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z samorządowcami z Mrągowa zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową.

Jerzy Szmit, szef olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że zostało niewiele czasu, by samorząd województwa zadeklarował chęć wpłaty wkładu własnego na poziomie 15 procent.

Jesteśmy w takiej sytuacji, że by ten nasz projekt mógł być rozpatrywany, brany pod uwagę, potrzebna jest deklaracja samorządu województwa o dofinansowaniu w postaci wkładu własnego. Niestety, ciągle takiej deklaracji nie ma.

00:00 / 00:00

Samorząd województwa tłumaczy, że z partycypacji do wkładu własnego wycofały się samorządy, przez które przechodziłaby linia kolejowa. Jednym z nich jest burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, który twierdzi, że samorządy będą ponosić koszty dodatkowe jak np. utrzymanie tej linii.

00:00 / 00:00

Obecny na konferencji prasowej burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski zapewniał, że z decyzji o partycypacji się nie wycofał i miasto nadal deklaruje kwotę 4 mln złotych. Po zwiększeniu kosztów modernizacji jest to jednak kwota niewystarczająca.

00:00 / 00:00

Sławomir Prusaczyk, wicestarosta powiatu mrągowskiego przekonywał, że to strategiczna linia nie tylko dla mieszkańców Mrągowa i okolic, ale przede wszystkim dla turystów.

Z kolei Dariusz Rudnik, radny klubu PiS w sejmiku województwa podkreślał, że dofinansowanie rządowe i unijne na poziomie 85 proc. to szansa dla regionu, a na wkład własny, czyli pozostałe 15 procent, stać i samorząd województwa i samorządy lokalne.

00:00 / 00:00

Linia kolejowa nr 223 przebiegałaby przez Biskupiec, Mrągowo, Mikołajki i Orzysz.

Fot. D. Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w PiS, samorządy
Olsztynianie upamiętnili bohaterów Powstania Styczniowego

Po raz 10. już środowiska, związane z Prawem i Sprawiedliwością uczciły rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przy obelisku, poświęconym Wojciechowi Kętrzyńskiemu na olsztyńskich Jarotach złożono kwiaty i...

Zamknij
RadioOlsztynTV