Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

To połączenie historii z nowoczesnością. Nowy budynek muzeum jest już prawie gotowy

fot. P. Getka

Na ten moment miłośnicy historii czekali długo. Za dwa tygodnie zostanie otwarty nowy budynek Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Wystawa jest już prawie gotowa do zwiedzania, ale jeszcze chwilę trzeba poczekać. A warto, bo to nie jest typowe muzeum. Składa się z pomieszczeń, przez które przechodzi się po kolei poznając dzieje bitwy – obrazowo przedstawił to dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej.

00:00 / 00:00

Nowa siedziba Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zajmuje powierzchnię ok. 3,5 tys. m². Oprócz powierzchni wystawienniczej są tam sala konferencyjna, strefa obsługi turystów, przestrzeń biurowa, a także całoroczna sala przeznaczona do walk rycerskich.

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem otrzymało tydzień temu dofinansowanie niemal 700 tys. złotych na dodatkowe wyposażenie wystaw muzealnych, w tym m.in szranki turniejowe w nowej Sali Rycerskiej. Budynek jest bardzo nowoczesny.

00:00 / 00:00

Czy nowe muzeum sprawi, że to wyjątkowe miejsce będzie przyciągać tysiące turystów nie tylko podczas inscenizacji bitwy?

– Dotychczasowe muzeum na pewno na to nie miało szans – uważa przewodnik turystyczny Leonard Roszkiewicz.

00:00 / 00:00

Nowy gmach Muzeum Bitwy pod Grunwaldem będzie można zwiedzać od 21 września.

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grunwald, stębark, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
Nowe odkrycia pod Grunwaldem. Co znaleźli poszukiwacze?

Zakończyły się poszukiwania historycznych artefaktów na polach Grunwaldu. Po pandemicznej przerwie powróciła akcja, która łączy muzealników i detektorystów - nie tylko z Polski, ale też z...

Zamknij
RadioOlsztynTV