Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

To pierwszy krok do budowy ronda na obwodnicy Olecka. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą

Fot. GDDKiA

Poprzedni przetarg na projekt i budowę został unieważniony. Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki poinformował, że podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655.

Wykonawca na realizację zadania o wartości 110 tysięcy złotych będzie miał 10 miesięcy.

To drugie podejście do budowy ronda w tym miejscu. Ponieważ w ogłoszonych przetargach zgłoszone oferty znacząco przewyższały budżet. GDDKiA zdecydowała, że nie będzie realizować zadania w systemie „Projektuj i buduj” ale tradycyjnie.

Wszczęto postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej. Efektem tej decyzji jest zawarta umowa. Wykonawcą będzie Biuro Projektów Drogowych z Gdańska, które za kwotę 110 tysięcy złotych przygotuje dokumentację projektową. Według wstępnych szacunków rondo mogłoby powstać do końca 2022 roku.

Fot. GDDKiA

Auror: K.Kantor za PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, GDDKiA, OLecko, projekt, skrzyżowanie, rondo, obwodnica Olecka
Olsztyn stara się o rządowe pieniądze na tramwaje i żłobek. Czy uda się pozyskać fundusze?

Olsztyn liczy na rządową pomoc w budowie II nitki tramwajowej. Właśnie na ten cel miasto zamierza przeznaczyć większość pieniędzy pozyskanych z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Rządowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV