Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To już oficjalne: Fernando Santos zwolniony

Fot. PAP/Andrzej Lange

Fernando Santos nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski. – Z dniem 13 września Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski – poinformował PZPN w komunikacie.

68-letni trener objął biało-czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze rozegrali dotychczas sześć spotkań – trzy wygrali, w tym dwa w eliminacjach mistrzostw Europy: u siebie z Albanią 1:0 i Wyspami Owczymi 2:0 oraz towarzyskie z Niemcami 1:0, a także doznali trzech wyjazdowych porażek w kwalifikacjach Euro 2024: z Czechami 1:3, Mołdawią 2:3 i w niedzielę w Tiranie z Albanią 0:2.

W pięciu występach eliminacyjnych wywalczyli sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią – 10, Czechami – 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią – 8.

Kolejne zgrupowanie i mecze – z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie – czekają Polaków 12 i 15 października.

Autor: PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Spotkanie prezesa PZPN z Fernando Santosem. Jaka przyszłość czeka trenera?

Decyzja w sprawie przyszłości selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santosa nie została jeszcze podjęta. We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie prezesa...

Zamknij
RadioOlsztynTV