Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To będą pierwsze święta bez piłki od 14 lat”. Bartosz Białkowski nadrabia czas z rodziną

Fot. TT Bartosz Białkowski

Z powodu pandemii koronawirusa zawieszone są rozgrywki piłkarskie w Anglii. – To będą pierwsze święta bez piłki od 14 lat – powiedział bramkarz Bartosz Białkowski, wychowanek Olimpii Elbląg, na co dzień grający w Millwall FC.

Urodzony w Braniewie Bartosz Białkowski, który na co dzień rywalizuje w angielskiej Championship, będzie mógł zamiast na boisku spędzić Święta Wielkanocne z rodziną. Dla bramkarza Millwall to niecodzienna sytuacja:

Od kiedy jestem w Anglii, czyli od 14 lat, to będą spokojne święta, bez piłki. Zazwyczaj w tym okresie gramy bardzo dużo spotkań. Trochę nam tego brakuje, ale trzeba znaleźć pozytywy. Ostatnio mieszkałem w Londynie sam, do domu jeździłem tylko dwa razy w tygodniu, bo żona z dziećmi została w Ipswich. Teraz nadrabiamy ten czas. Życzę wszystkim dużo cierpliwości i zdrowia.

00:00 / 00:00

Po 37 z 46 zaplanowanych serii spotkań Championship w tabeli prowadzi Leeds United, którego piłkarzami są Mateusz Klich, Mateusz Bogusz i Kamil Miazek. Millwall jest na 8. miejscu.

Do Premier League awansują dwie czołowe drużyny w końcowym zestawieniu oraz najlepszy zespół fazy play off, w której wezmą udział ekipy z miejsc 3-6.

 

Redakcja: A. Dybcio za P.Świniarski/IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, Wielkanoc, bialkowski, Millwall
Papież Franciszek: Unia Europejska stoi w momencie pandemii przed epokowym wyzwaniem

Papież Franciszek w wielkanocnym orędziu powiedział, że Unia Europejska stoi w obecnym momencie pandemii przed epokowym wyzwaniem, od którego - jak dodał - zależeć będzie przyszłość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV