Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terytorialsi z regionu opowiedzą o swoim życiu

Fot. WOT

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą opowiadali swoje historie. To nowy projekt 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Z kroniki terytorialsa” to zbiór opowiadań żołnierzy-ochotników, mieszkańców Warmii i Mazur. Dzielą się oni swoimi doświadczeniami z wojskiem – wyjaśnia Monika Jabłońska-Buder z zespołu prasowego brygady.

Są oni w różnym wieku, mają różne historie i różne pasje. Na co dzień wykonują różne zawody, ale łączy ich jedno – wiara w te same wartości. Nasza brygada chce przedstawić sylwetki żołnierzy, aby lokalna społeczność wiedziała, kto służy w Wojskach Obrony Terytorialnej.

00:00 / 00:00

Takie opowiadania będą przekazywane mediom co miesiąc. Jako pierwszy swoją historię prezentuje żołnierz OT – dziennikarz, kpr. Łukasz Czarnecki-Pacyński.

Służyłem w tej samej jednostce 30 lat temu. Teraz dawny Olsztyński Specjalny Ośrodek Szkolenia Służby Uzbrojenia i Elektroniki stał się 45. Batalionem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a wojsko zupełnie już nie przypomina tamtego sprzed lat.

00:00 / 00:00

W Wojskach Obrony Terytorialnej na Warmii Mazurach służy ponad 3 tysiące żołnierzy.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kronika, wojska obrony terytorialnej, terytorialsi
Terytorialsi ćwiczyli dostarczanie energii elektrycznej na wypadek awarii

"Przyjazna Energia 22" - pod takim hasłem odbyły się w Lidzbarku Warmińskim ćwiczenia warmińsko-mazurskich terytorialsów. - Celem operacji jest gotowość do zasilania obiektów w energię elektryczną...

Zamknij
RadioOlsztynTV