Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terytorialsi pamiętają. Asysta honorowa przy tablicy poświęconej 3. Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej

Fot. 4W-MBOT

W Bartągu przy tablicy poświęconej Żołnierzom 3. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i ich dowódcy kpt. Gracjanowi, Klaudiuszowi Frógowi ps. „Szczerbiec”, została wystawiona asysta honorowa przez żołnierzy 45. batalionu lekkiej piechoty.

Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Mirosław Bryś złożył kwiaty i oddał hołd poległym.

00:00 / 00:00

Terytorialsi zapalili również znicz, będący symbolem pamięci o żołnierzach wyklętych. Uroczystość, która miała bardzo symboliczny charakter ze względu na obostrzenia pandemiczne, odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym.

1 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, strzałem w tył głowy zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński i jego najbliżsi współpracownicy.

Fot. 4W-MBOT

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, WOT
Terytorialsi przywracają pamięć o Niezłomnych

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Terytorialsi przez cały rok pamiętają o Niezłomnych. To święto tych, którzy Ojczyźnie poświęcili swoje najlepsze lata, zdrowie, szczęście osobiste...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV