Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Ten program wyrównuje szanse”. Kolejne gminy odebrały promesy na pieniądze z Polskiego Ładu

Fot. M. Zbrożek

Gminy z powiatu piskiego odebrały dzisiaj (wtorek) promesy na pieniądze z Polskiego Ładu z najnowszej edycji Funduszu Inwestycji Strategicznych.

Z ośmiu edycji Funduszu Inwestycji Strategicznych do samorządów powiatu piskiego trafiło w sumie 160 mln zł. – Dzięki temu programowi wyrównują się szanse – powiedział minister cyfryzacji i kandydat PiS do Sejmu Janusz Cieszyński. – Ten program powstał właśnie po to, żeby zrównać w możliwościach te duże samorządy, które z łatwością generują zyski oraz te mniejsze miejscowości, które takich szans nie mają – dodał.

Dzięki wsparci z programu Polski Ład wyremontowano drogi, zbudowano hale sportowe i zrealizowano wiele innych inwestycji. – Warto podkreślić, że nie ma tu określonych warunków, żeby otrzymać środki z tego Funduszu. To samorządowcy decydują, co jest potrzebne w gminie – przypomniał ubiegający się o reelekcję poseł PiS Jerzy Małecki.

Z jego ostatniej edycji ponad 5 mln zł otrzymała m.in. Ruciane-Nida, która chce zbudować nową plażę. – Gmina leży na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a do tej pory nie miała plaży. Dzięki tym środkom powstanie ogólnodostępna plaża z prawdziwego zdarzenia – mówi sekretarz gminy Danuta Kowalewska.

Atrakcją plaży w Rucianem-Nidzie będą stare wrota ze śluzy Guzianka, które gmina otrzymała od Wód Polskich.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w promesy, Polski Ład
W gminie Olecko powstanie nowoczesne centrum sportowe

Budowa centrum sportowego i remonty dwóch ulic w centrum miasta - na to olecki samorząd przeznaczy 11 mln zł, które otrzymał z Rządowego Funduszy Inwestycji Strategicznych....

Zamknij
RadioOlsztynTV